Bez kategorii

Borelioza rumień – broń się przed kleszczem

Atakują podstępnie, gdy się tego nie spodziewasz. Gdy miło spędzasz czas, cieszysz się piękną pogodą, one już tam są. Wgryzają się w ciało, by zatruwać organizm bakteriami i wirusami. Wciąż nie widoczni sprawiają, że borelioza zaczyna trawić Twoje ciało. Naucz się dostrzegać objawy, nie reagując możesz doprowadzić do kleszczowego zapalenia mózgu.

Borelioza przenoszona jest przede wszystkim przez kleszcze, ale bakterie wywołujące borelię znaleźć też można u pcheł, wszy czy roztoczy. Jednakże prawie wszystkie przypadki kończące się powikłaniami zapoczątkowane były tym małym pajęczakiem. Kleszcze zaatakować mogą w ciągu całego roku, lecz to wiosna i lato uważana jest za okres, w którym ataków jest najwięcej. Sprzyja temu chęć spędzenia wolnego czasu na łonie natura oraz ciepła pogoda zmuszająca do chodzenia w lekkim okryciu. Kleszcz jeśli ma taką możliwość stara się wgryźć w dogodnym dla niego miejscu, którymi są zgięcia kończyn lub na głowie. Moment wgryzienia jest nieodczuwalny ze względu na środki znieczulające znajdujące się w ślinie kleszcza.

Czym jest borelioza

Borelioza jest najczęstszą chorobą odkleszczową, wywoływana jest przez bakterie należące do krętków Borelli. Przenoszone są one wraz ze ślina kleszcza do krwioobiegu człowieka. Żyje ona wewnątrz komórek ciała i bez problemu może przenieść się z krwi do mózgu, co jest bardzo problematyczne. Bakterie Borelli usadawiają się w ścięgnach, naczyniach krwionośnych, a nawet w naczyniach mózgowych. Doprowadza ona do charakterystycznych zmian w układzie nerwowym. Jest to niestety już informacja o znacznym spustoszeniu jakiego dokonały. Zmiany objawiające się częściowym paraliżem, które nie koniecznie muszą zniknąć wraz z pozbyciem się dolegliwości.

Objawy boreliozy

Charakterystycznym objawem boreliozy jest rumień wędrujący, mimo iż występuje tylko w dwóch na trzech przypadków. W miejscu ukączenia kleszcza lub w jego bliskiej okolicy pojawia się rumieniowa zmiana skórna. Będzie rozszerzać się obwodowo, jednocześnie blednąc na brzegach, przypominając swym wyglądem pierścień. Jeśli już wystąpi najczęściej przebiega bez żadnych dodatkowych objawów, z tego też powodu bardzo łatwo go przegapić. Rumień wędrujący potrafi zniknąć w ciągu tygodnia od momentu pojawienia się.

Jak wykryć zagrożenie

Nie raz, ciężko jest połączyć objawy z konkretną dolegliwością. Niemal nieograniczona ilość dolegliwości, może dać ograniczoną ilość objawów. Z tego też powodu zaleca się skorzystanie z Testu Obciążeń Organizmu. Jest to najlepsza dostępna metoda diagnostyczna. Bazuje ona na elektroakupunkturze według doktora Volla (EAV). Genialnego lekarza, który w ciągu lat badań połączył najlepsze cechy medycyny wschodu i zachodu. Test Obciążeń jest od dawna popularna w całej europie zrzeszając ponad 30000 specjalistów, a liczba ta rośnie każdego dnia. Zawdzięcza to trzem bardzo ważnym cechom:

  • kompleksowość – test obciążeń jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości, nawet jeśli nie dają jeszcze wyraźnych objawów
  • szybkość – test, wyniki oraz ich analizę otrzymasz w czasie jednej i tej samej wiztyty, bez zbędnego czekania w kolejkach i marnowania czasu
  • nieinwazyjność – nie musisz obawiać się bólu, ani żadnego nieprzyjemnego uczucia, test jest całkowicie bezbolesny

Gdzie udać się na Test Obciążeń

Test Obciążeń Organizmu możesz wykonać we wszystkich dostępnych placówkach Revitum. Placówki te dla Twojej wygody znajdziesz we wszystkich większych miejscowościach na terenie całej Polski. Testy przeprowadzane są przez wysokiej klasy specjalistów, którzy w sposób profesjonalny podchodzą do każdego przypadku. Z chęcią odpowiedzą oni na każde Twoje pytanie dotyczące stanu zdrowia. Zaufaj najlepszym, zaufaj Revitum i dołącz do tysięcy zadowolonych Polaków. Wraz z przejściem zaproponowanej indywidualnie dobranej naturalnej kuracji, możesz dodatkowo zauważyć u siebie odmłodzenie, wzrost atrakcyjności czy cofnięcie wieku biologicznego. Wszystko to bez żadnej niechcianej diety czy wysiłku fizycznego ćwiczeń. Oddajemy w Twoje ręce najlepszą metodę do pozbycia się wszelkich przyczyn dolegliwości. Zapisz się na Test Obciążeń już teraz i poczuj jak to jest żyć w pełni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *