Bez kategorii

Borelioza – leczenie. Jak uniknąć przykrych powikłań?

Ukąszenie komara rzadko spędza nam sen z powiek. Podobnie nie zajmujemy się zbyt długo kleszczem, który wgryzł się w nas podczas spaceru po lesie. Ot usuwamy go domowym sposobem i o wszystkim zapominamy. Jednak kleszcz może nam o sobie przypomnieć nawet po kilku dniach od usunięcia. Wokół miejsca, w którym się w nas wgryzł, może pojawić się rumień przypominający falę na tafli wody. Tak objawia się borelioza leczenie jej może być dość problematyczne.
borelioza leczenie

Choroba z Lyne, bo tak też nazywana jest borelioza, do dolegliwość wywoływana przez bakterie krętaków. Choroba nie atakuje tylko ludzi, jest ona międzygatunkowa, a samo zarażenie zależy od tego, jaką ofiarę wybierze sobie pasożyt. Wbrew ogólnej opinii boreliozy nie przenoszą tylko kleszcze. Bakterie krętaków mogą mieć w sobie zarówno kleszcze – w Polsce głównie kleszcze rodzaju Ixodes – jak i pchły, muchy, komary, a nawet roztocza kurzu domowego. Dlatego to, że ukąsił nas komar nie musi koniecznie oznaczać, iż tylko trochę nas po swędzi i zaraz przejdzie. W razie obaw najlepiej wykonać Test Obciążeń Organizmu, który wykryje obciążenia mogące powodować tę boreliozę.

Borelioza leczenie – po pierwsze zauważmy objawy!

Wczesne wykrycie boreliozy to najlepszy sposób na bardzo szybkie usunięcie jej z naszego organizmu. Ale jak to zrobić, skoro początkowo, nawet do kilku tygodni, nie zauważymy żadnych objawów, a choroba już się rozwija? Najlepiej po ukąszeniu przez kleszcza wykonać Test Obciążeń Organizmu. Lepiej nie ryzykować, a szybkie wykrycie zarażenia oznacza dość łatwą i szybką kurację.

Kuracja boreliozy, jak zresztą prawie każdej innej choroby, przebiega szybciej jeżeli wykryjemy zakażenie przed objawami choroby. W przypadku boreliozy mamy na takie wykrycie od tygodnia do ok. trzech po ukąszeniu przez pasożyta. Oznacza to, że pierwsze symptomy mogą pojawić się dość szybko lub nawet miesiąc po ukąszeniu, a choroba rozwija się cały czas niezależnie od objawów.

Głównym objawem jest oczywiście rumień pojawiąjący się wokół miejsca ukąszenia. Jednak nie jest to zasadą, gdyż w niektórych przypadkach objaw ten w ogóle nie występuje. Oznacza to, że jeszcze trudniej będzie nam samym zauważyć zakażenie. Istnieją także przypadki, gdzie sama borelioza nie wykazuje żadnych symptomów, dlatego należy wykonać Test Obciążeń Organizmu. Kolejnymi objawami będą kłopoty ze słyszeniem spowodowane niewyjaśnionymi szumami w uszach, mogą pojawić się skurcze mięśni a także dezorientacja. Zarażeni boreliozą często skarżą się na wrażenie zimna. Dochodzi czasem do zaburzenia mowy i kłopotów z widzeniem (widzenie podwójne).

Borelioza leczenie zaniedbane. Jakie niesie za sobą skutki?

Borelioza może okazać się bardzo niebezpieczną chorobą jeżeli ją zbagatelizujemy, dlatego już pierwsze objawy, a nawet ukąszenie kleszcza powinno zmotywować nas, aby wykonać Test Obciążeń Organizmu. Borelioza leczenie powinno rozpocząć się jak najszybciej, gdyż choroba potrafi siać niesamowite spustoszenie w organizmie. Powikłania dotyczyć mogą serca, mózgu oraz stawów. Oczywiście najgroźniejszym powikłaniem jest to, dotyczące naszego mózgu, a nazywa się się neuroborelioza. Choroba ta doprowadza do zapalenia mózgu poprzez zaatakowanie nerwów czaszkowych. Symptomy nauroboreliozy to porażenie mięśni, ogólne otępienie, może również wpędzić w depresję. Powikłania stawowe i sercowe zdążają się dość rzadko, występują u ok. 5 proc zakażonych boreliozą.

Borelioza leczenie i Test Obciążeń Organizmu

Test Obciążeń Organizmu jest jedną z najlepszych metod diagnostyki. Dlaczego? Otóż test nie skupia się na samych objawach choroby, a raczej na tym, co ją powoduje. Jest to o tyle skuteczniejsze, że nie pozbywamy się jedynie objawów choroby, a całej choroby gdyż usuwamy z organizmu to, co ją powodowało. Takimi przyczynami chorób są właśnie obciążenia, które wykrywa Test Obciążeń Organizmu. Samych obciążeń jest wiele, jedne z najczęstszych to grzyby powodujące grzybicę, pasożyty niszczące nasz organizm, reakcje autoimmunologiczne organizmu czy toksyny, zatruwające nasz organizm i powodujące alergie. Test Obciążeń Organizmu trwa ok. 45 minut i wykrywa wszystkie obciążenia jakie kryją się w organizmie i umożliwia ci pozbycie się ich. Jak? Po teście specjalista sporządza specjalną i indywidualną kurację, która ma na celu oczyścić organizm.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”. W Revitum Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *